Stručně o nás

Jsme weblog ze studny - budeme sem psát o všem možném, doufáme že zde naleznete vše co potřebujete...

Šebrleho trefil oštěp...

22. 1. 2007 Po 17.57 od Ola | Sport

Šebrleho trefil oštěp, desetibojař vyvázl s lehkým zraněním…

Hrozivá nehoda potkala Romana Šebrleho , na soustředení v Potchefstroomu ho trefil oštěp do ramena (zepředu) hozený jihoafrickou atletkou. Naštěstí pro olympijského vítěze vyvázl „jen“ s tržnou ránou. Více v rozšířeném článku.
Český desetibojař Roman Šebrle

Český desetibojař, Roman Šebrle

„Několikacentimetrová rána prý vypadala zpočátku hrozivě, nicméně lékařské vyšetření prokázalo že se oštěp "pouze“ svezl po kůži a zanechal po sobě tržnou ránu. " informoval Šebrleho mediální zástupce David Trávníček.

Následné kontroly u lékařů ukázaly, že Šebrle může zůstat v Africe, a je pravděpodobné, že se v polovině týdne opět zapojí do tréninku. „Bude pokračovat v přípravě na halové mistrovství Evropy v Birminghamu,“ uvedl Trávníček.

Šebrle měl podle informací ČTK velké štěstí, že ho oštěp netrefil jinak. Nepoškodil totiž žádné vazy a kosti. Vícebojař se podrobil několika vyšetřením, a prohlásil, že chce pokračovat v přípravě a zúčastnit se na HME v Birminghamu na začátku března, kde by měl obhajovat titul. Rozhodující budou další dny, neboť Šebrle nyní musí zapomenout na tréninky v posilovně a skoku o tyči.

Podle informací atletova manažera Alfonze Jucka musel vícebojař okamžitě zrušit svou plánovanou účast na mítinku v estonském Tallinnu, který se bude konat o prvním únorovém víkendu. Šebrle prý nyní zvažuje, že by si právě kvůli tomu nyní pobyt v Africe ještě prodloužil.

Incident připomněl událost ze září roku 2004, kdy na stadiónu v Liberci při semifinále mistrovství republiky družstev starších žáků při rozcvičování zasáhl jeden ze závodníků třináctiletého oštěpaře do hrudi. Chlapec tehdy nestačil zareagovat na varovný křik a letícímu oštěpu se nedokázal vyhnout. Zraněný atlet byl převezen do nemocnice a o tři dny později tragicky zemřel.

Zdroj : Sport.cz

««« Předchozí text: Baroš jde do Olympique Lyonu
Následující text: Microsoft Windows Vista ? »»»

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 1+1 ?
Odpověd:

Poslední komentáře

Vyhledávání