Stručně o nás

Jsme weblog ze studny - budeme sem psát o všem možném, doufáme že zde naleznete vše co potřebujete...

ICQ vs. Skype

6. 3. 2007 Út 19.48 od kopacak | Počítače, Zábava

Co je lepší a pro koho se víc vyplatí?

Internet je věc, která má mnoho možností. Je to jeden virtuální svět, kde má většina svůj "domov" v podobě webové stránky, každý ho má jiný - podle svých schopností, každý svůj "domov" vybavuje "výbavou" v podobě obsahu, který se návštěvníkům líbí nebo ne. To je jedna věc - vytváření a prohlížení webových stránek. Druhá velká možnost je spojení s celým světem. Je mnoho možností, jak se spojit s ostatnímy. První jsou chaty přímo v prohlížeči, dále můžeme mailovat a další možností jsou "kecálkové" - programy, pomocí jichž nemusíme komunikovat v prohlížeči, jsou rychlejší než mail, jsou stále po ruce a mají více možností. Já se podívám na možnosti dvou oblíbených - ICQ a Skype.
PROTECT YOUR FAMILY GET QUOTE
Web Site
Paymentshield Life Insurance
Royal Liver Life Assurance
Scottish WidowsICQ má možná nad Skypem převahu, protože je známé déle, ale Skype - díky svým skvělým schopnostem telefonování získává stále větší počet uživatelů. Jak se tedy rozhodnout? Je lepší mít Skype, ICQ, nebo raději oba programy?

ICQ

 

Pozitiva :

Propracované stránky

Rozsáhlé možnosti

Množství uživatelů

Xtraz, tZers, hry a další drobnosti

Negativa :

Verbální komunikace

Záměrně začínám favoritem v tomto "souboji"., aby měl Skype čím překvapit  ICQ si spojujeme spíše s písemnou komunikací, z čehož nás vsšák vyvedly jeho poslední verze, které disponují vymožeností "Push-to-talk", tedy vysílačkou, takže pokud máme ve výbavě mikrofon, můžeme komunikovat i verbálně, ale schopnosti verbální komunikace stále nejsou na takové úrovni jako ve Skype, ale použitelné jsou. ICQ se kromě již zmíněné textové komunikace a Push-to-talk může chlubit dalšímy příjemnýmy možnostmi, takže si - kromě komunikace můžeme užít mnoho zábavy. Začneme např. takovým ICQ zpravodajstvím a to je ICQ Xtraz. Vždy při zapnutí ICQ vyskočí malé okénko se zpravodajstvím apod., ale to není jediné, co Xtraz umí. Pomocí Xtraz si můžeme vymodelovat vlastního "čertíka" - ve flash editoru si vytváříme svoji postavu, která se nám může podobat, nebo si můžeme před ostatnímy i trošku šplhnout. Další výhodou "áj sík jůL Je množství funkcí jako změna zvuků (připojení, příjem zprávy apod.), funkce "Rychlé seznámení", statusy a rozsáhlé volby nastavení. V nastavení si můžeme nastavit svůj ignorační list, po jaké době se budeme zobrazovat "Away" nebo "N/A"  a mnoho dalšího, tím však výčet pozitiv nekončí. Další příjemné rozšíření je množství pěkně zpracovaných her, při kterých se pobavíte s ostatnímy uživateli. Ve hrách si můžeme zahrát kulečník, zaválčit s tanky nebo vést bitvu se zvířecímy svěřenci na pustém ostrově. Dále se ICQ chlubí pěkně zpracovanými stránkami (www.icq.com), kde nalezneme hodně ICQ verzí a mnoho dalších pěkných možností. Mezi množstvím ICQ verzí je i česká - Atlas verze, která je kompletně v češtině a má výhodu, že se dají na operátora O2 posílat SMS a to zdarma. Pokud máte mail na Atlas.cz, můžete si jej s Vaším ICQ propojit. ICQ disponuje ještě nějakýmy drobnostmi, jako je např. tZers - animaček, kterými můžete vyjádřit své pocity. Tyto animace se zobrazují přímo v okně, kde si s Vaším kamarádem píšete a k tomu všemu potřebujete, jak jinak - Flash player.

Skype

Pozitiva :

Verbální komunikace

Smajlíci

Konference (skupinové hovory)

Klonie a Weemee

Negativa :

Ne moc propracované stránky

 


Druhý na řadě je program, který většina z Vás zná především z "telefonování po internetu" a tudíž i velice propracované verbální komunikace. Potřebujete k tomu jen alespoň průměrně rychlý internet (při pomalejším připojením by se Vám mohly hovory sekat a zvuk by nebyl čistý) a nějaký mikrofon. Doporučuji nějaký kvalitnější - jsou sice dražší, ale pokud jste u levného mikrofonu blízko, zvuk "hučí" a naopak - když na něj mluvíte z větší vzdálenosti, není záznam moc sylšet, proto se investice do dražšího mikrofonu plně vyplácí. Další silnou stránkou tohoto programu, který si můžete stáhnout zdarma na www.skype.com se týká také verbální komunikace - mluvím (no dobře, píšu) o konferenčních (skupinových) hovorech. V tomto druhům hovorů můžete mluvit ve skupině, takže si může navzájem povídat třeba 7 lidí a všichni se slyší. Při vyšším počtu lidí se však zvuky jednotlivých lidí se však mohou sekat, ale toto platí u vyššího počtu lidí (musíte ovšem dodržovatr pravidlo o rychlosti internetu). Další výhoda Skypu je jakýmsi vzdáleným příbuzným konferenčních hovorů - "Live" hovory. Jak již jsem zmínil - tento druh hovorů je blízce příbuzný hovorům konferenčním, tudíž zde hovoří více lidí najednou. V Live hvoorech zakládají uživatelé Skypu místnosti - na styl chatových místností, akorát se v těchto místnostech nepíší texty, ale hovoří se zde jako v kofnerenčních hovorech. Další malou, spíše doplňkovou výhodou je množství animovaných smajlíků, které jde použít v chatu. Ve Skypu dále můžete také vést konferenční chaty - další příbuzný konferenčních hovorů, zde se ovšem nehovoří, ale píší se texty - jako v klasickém chatu. Další příjemnou serepčinkou je "Klonie" a "Weemee" - editory, ve kterých si budete moct vytvořit do Skype vlastní avatar, do kterého umístíte vymodelovaného človíčka apod. - něco jako u ICQ "čertíci". Jedinou podstatnou nevýhodou Skypu je to, v čem ICQ vyniká - Skype nemá něco jako ICQ Xtraz a rozhodně nemá tak rozšířené stránky jako ICQ.

 

Závěr

Co na závěr? Jaký program bych tedy doporučil? Podle mě, pokud chcete být internetové ve spojení se světem je mít ICQ nutností, protože je to zatím nejrozšířenější komunikační program, Skype si můžete nainstalovat jako doplňek k již nainstalovanému ICQ, pokud chcete vyspělou verbální komunikaci. Já osobně mám naisntalované oba dva programy a nemůžu si stěžovat, takže podle mě mít oba dva programy je plus, ale to už je Vaše rozhodnutí, rozhodně ale platí, že Skype využijete spíše ke skupinové verbální komunikaci, ICQ poslouží spíše k kvalitní a spolehlivé komunikaci neverbální.

««« Předchozí text: Pro Evolution Soccer 6
Následující text: Jste webmaster a chcete 5 a více liber měsíčně zadarmo ? »»»

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

Poslední komentáře

Vyhledávání