Stručně o nás

Jsme weblog ze studny - budeme sem psát o všem možném, doufáme že zde naleznete vše co potřebujete...

Pro Evolution Soccer 6

1. 3. 2007 Čt 12.59 od Ola | Zábava, Ostatní

Pro Evolution Soccer 6 (Xbox360) Recenze Linkuj

Díky laskavosti společnosti CD Projekt je to tady. Recenze na jeden z kandidátů na titul nejlepší sportovní hry jak pro Xbox360, tak pro PC. Já Vám všem přináším recenzi pouze na variaci hry pro Xbox360. Každý kdo předpokládá, že tato konzole nabídne daleko větší zážitek, jak z pohledu grafického, tak z hratelnostního hlediska, má pravdu. Já jsem si ji pořádně vychutnal, a na recenzi jsem pořádně nažhavený, nebudu tedy zdržovat, pojďme rovnou na věc. Jak již bývá zvykem, více v celém článku.

PS: Obrázky Vám bohužel nabídnout nemohu, protože mi selhal fotoaparát, a navíc u X360 verze (focení televize) by to stejně nevypadalo dobře.


PROTECT YOUR FAMILY GET QUOTE
Cornhill Life Insurance
Eagle Star Life Insurance
Allied Dunbar Life Insurance
Clerical Medical Life Insurance

 

PC verze měla dle mého názoru jednu slabinu, a tou byla grafika, hlavní problém byli 3D Diváci. Ty dnes v X360 verzi jsou, a jsou přímo geniální. Nyní je uvidíte ve všech pohledech kompletně 3D, i to je důkaz výkonnosti herního stroje Xbox360. Podívejme se, co verze pro Xbox360 přináší nového.

Naprosto jedinečné animace

Pojďme rovnou na jednu z nejlepších (ne-li nejlepší) věcích v PES 6 pro X360. Pokud jste někdy hráli verzi pro PC (což předpokládám), a jste přímo nadšeni z její animace, v Xbox360 verzi budete 2x více nadšeni. Opravdu, v této části není co této hře vytknout. Všechno je naprosto jedinečné, ať to jsou fauly, skluzy, souboje o míč, offsidy, i takové rohové kopy a také penalty. Maličkosti dělají z malé hry velkou hru, a PES 6 toho je jasným důkazem.

Hratelnost (Gameplay)

Další geniální stránka hry. Vždy, když vyjde nový PES, říkám si, že se opět přiblížil skutečnému fotbalu, a to o pěkný kus. Opět to u X360 verze platí 2x, a hra jakoby předběhla vydání nového PESu. Nyní pokud chcete útočit, na nejvyšší úrovni bez obrany, jste prakticky vygumovaní protivníkovým útokem. Nyní se vyplatí pořádná zajištěná obrana, a útočit z brejků. Jakmile proniknete do hratelnosti PESu 6 na Xboxu360, hra Vás již nepustí. Pokud budete cvičit, PES6 Vás odmění tím, že s ním prožijete hodiny hraní denně.

Grafika

Jedno z nejočekávanějších témat variace této hry pro Xbox360. Grafika neurazí, ale že by byla přímo geniální se říct nedá. Každopádně zde je narozdíl od PES 6 (PC) velký pokrok, ovšem troufnu si říct, že FIFA ( co sem hrál demo na X360) má grafiku lepší.Zde se též hodně mluví o novém titulu UEFA Champions League, který bude dle mého na X360 jen vylepšenou FIFOU. Ale zpět ke grafice PESu, největší rozdíl prodělali, jak již jsem řekl, 3D Diváci, a naprosto promakané scény před zápasem.

Gólmani

I zde je velký rozdíl mezi PC a X360 verzí. Gólmani mění své vybíhání podle obtížnosti, za což patří společnosti KONAMI velké +. Brankáři jsou zde daleko lepší, než na PC verzi. Zatímco na PC verzi sem si přál, aby brankář mou slabou střelu chytil, zde je to naopak. Vždy, když předvedu dokonalou střelu, gólman mě dokonale setře svým skvělým zákrokem.

Chybějící možnosti

Nyní se budu věnovat převážně slabinám této verze, a že jich je dost. Tak začněme např. omezeným množstvím stadionů - je jich zde ,,jen" 8. Dále je zde silně ořezaný mód tréninku - je zde pouze volba Free Training, různé challenge apod. chybí, a pravděpodobně chybět budou. Dále hodně oslabený Edit Mode - Nemůžete např. měnit názvy klubů, a jediné, co můžete upravovat jsou atributy a jména hráčů. Aby zde nebylo příliš záporných možností, tak uvedu, že před zápasem máte náhled dresů ve 3D - jako tomu bylo v PES 3, akorát je zde pohled zaměřen na tělo hráče, tvář ani stulpny nejsou vidět.

Vyplatí se Next-Generation verze ?

Podle mého skromného názoru (IMHO) ano. Sice se musíte spokojit se značnou ořezaností oproti PC verzi, ale to nejdůležitější, hratelnost, grafiku zde naleznete. Pokud se rozhodnete PES 6 (X360) koupit, potřebujete Memory Card (Paměťová karta) nebo Hard Disk (Je v Xboxu 360 Premium), aby si hra měla kde uložit svá data. Dále jako malé + uvedu, že hra má kompletně licencovaný český národní tým, a to FIFA 07 pro PC nemá. Vím, je to jen slabá náhražka ořezanin, které zde byli zmíněny, navíc v repre hraje Nedvěd a Poborský, kteří již nehrají.

Hodnocení a konečný verdikt

Hodnocení: Pokud opravdu chcete procentuální hodnocení, hra by dostala 86%.
Konečný verdikt: Bylo mi potěšením, že jsem si mohl zahrát tuto výbornou hru, pravděpodoně si mě přitáhne ještě na dlouhé zimní a letní večery, protože hra mi přijde výborná, a téměř bez chyby. FIFA 07 bude jen těžce konkurovat, té skvělé hře, se jménem Pro Evolution Soccer 6.

««« Předchozí text: Odstranění VŠECH reklam
Následující text: ICQ vs. Skype »»»

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

Poslední komentáře

Vyhledávání