Stručně o nás

Jsme weblog ze studny - budeme sem psát o všem možném, doufáme že zde naleznete vše co potřebujete...

A4Tech X-750F - recenze

1. 2. 2007 Čt 19.11 od kopacak | Počítače

Herní hlodavec s laserovým zrakem | Linkuj si !

Nad tímto nadpisem zřejmě zpozorněli hlavně počítačoví hráči a možná i grafici, protože právě u hraní CS, F.E.A.R. Combat nebo tvoření špičkového signaturu potřebujete, aby se šipka pohybovala co nejsvižněji (k přesné trefě rychlého nepřítele a bleskové práci v grafických editorech) a přitom velice přesně (možná se Vám u méně přesných myší stalo, že při prudším pohybu kurzor uskočil, nebo nepochopitelně změnil směr).

A4Tech X-750F

Design myši je jednoduchý, ale přesto líbivý.

Zkušení hráči – do pozoru! Přichází král s laserovým pohledem, kterému neunikne ani smítko na výloze muzea. V číslech – 2500 DPI a laserový senzor – není to lákavé? Tak konec snění, jdeme do reality – jdeme do recenze!

Krabice

Na krabici není žádná zásadní změna.

Po dodání
Začneme hned od začátku – tedy od stavu, kdy myšku dostaneme. Dostaneme ji v klasickém „účku“ na kterém není žádná vzácnost, která by se jinde nenašla, ale vlastně proč? Výrobci chtějí spotřebitele ohromit spíše vysokými čísly a parametry, což se v počinu X-750F od A4Tech opravdu povedlo, ale o parametrech později. V krabici můžeme nalézt, jak jinak – myš s drátem, u kterého jsem naměřil cca 180 cm, USB koncovka je podle výrobce pozlacená – zkrátka – elegance a luxus z myši čiší všude a to je dobře, ale výrobce nemyslel jen na vzhled a přibalil i redukci na PS2 – zaslouží si lízátko. Dále nalezneme (anglický) návod a (anglický) software, pomocí jehož si můžeme upravit význam tlačítek podle svého gusta.

První dojem a design
Po vybalení výrobku z něj naprosto sálá elegance a luxus – po bocích myši se táhnou dvě stříbrné linie, v zadní části je malé logo A4Tech a na „zádech“ logo X7 herní design ještě upevňuje. Hlavní levé a pravé tlačítko odděluje uprostřed myši stříbrná linka, ve které se nachází malé stříbrné tlačítko na konfiguraci přesnosti (DPI). Dále zde najdeme scrollovací tlačítko, které svítí podle toho, kolik má právě myš nastavenou hodnotu DPI a po levé straně „posouvacího“ tlačitka je červený herní zázrak – malé tlačítko zasahující do levé části myši – 3×Fire. To znamená, že pod jedním stiskem je reakce jako trojklik. V přibaleném softwaru si však můžete i nastavit kolikaterý klik to bude, můžete si jich nastavit třeba 50 – vše je jen na Vás. Na „podvozku“ zaujme předeším laserové „oko“ se stříbrným okrajem, pod ním je tabulka barev DPI, které nastavujete již zmíněným malým stříbrným tlačítkem uprostřed myši. Vše funguje tak, že mačkáním malého stříbrného tlačítka měníte hodnotu DPI s kterou se mění i barva scrollovacího tlačítka, takže když scrollovací tlačítko svítí červeně, stačí se podívat na tabulku a zjistíte, že myš sleduje povrch hodnotou 1600dpi. Jednoduché, přehledné, účelné :-).

Podvozek

Laserové „oko“ a přehledná tabulka – není co dodat.Software a lehký test
Nebylo by těžké rozplývat se ještě hodně řádků na skvělými liniemi a obecně nádherným designem, stále by bylo z čeho brát, ale myši jsou hlavně o používání a tak s těžkým srdcem končím obdivování designu a jdu myš zapojit. Jako první instaluji přibalený software, je anglicky, je to sice trošku zklamání, že se tam krásný český jazyk nevešel, ale to mi ani tak nevadí. Po ne moc dlouhé instalaci zapínám malou ikonku, která se zařadila mezi ostatní v dolní liště. Vše je celkem přehledně uspořádané, ale jak už jsem říkal – vše je anglicky a to na přehlednosti ubírá. Jde zde nastavit využití jednotlivých tlačítek včetně kliků na 3×Fire tlačítek.

Detail myši Krása… Nevyslovitelná krása :-)

Hardcore herní test
Jdeme od obyčejného „relaxačního“ ježdění kurzorem po monitoru, ale jdeme to otestovat tam, kde je přesný a rychlý pohyb nejvíce potřeba – online stříleček. Co mi CSkaři asi neodpustí, že jsem myšku neotestoval na jejich vyvolené hře, ale já CS nehraji, hraju F.E.A.R. Combat a myslím, že tu se laserové oko a přesnost otestuje nejvíce – tak jdeme do toho! Překlapávám malým stříbrným tlačítkem, dokud scrollovací tlačítko nebliká zeleně a žlutě – 2500 DPI. Je konec dob, kdy jsem bláznivě máchal myší po stole, abych se otočil zatímco mi soupeř šije kulky těžkého kulometu do zad. Ano, 2500 DPI reaguje chirurgicky přesně na každý sebemenší pohyb. Je třeba si na to zvyknout, protože s klepoucí se rukou je třeba skončit. Stačí jeden nepatrný pohyb a překvapení soupeře je na světě. Díky jednoduchému měnění hodnoty DPI si můžu přesnost měnit podle situace, takže když jdu prorážet nepřátelské zábrany je třeba mít přesné ovládání – 2500 DPI je jasná volba, když jsem ale schoulený za zídkou na střeše paneláku a sniperovkou odstřeluji nepřátelské nic netušící nešťastlivce si laserové oko odpočine a volím spíš variantu okolo 1600 DPI – to vše zásluhou jednoduchému měnění počtu DPI.

Předek myši

Vše je propracované do nejmenšího detailu.Konečný verdikt
Co dodat? Jestli jste pečlivě četli předchozí řádky, je jasné, že to ve verdiktu bude jen samá chvála a také že ano. Myš mi přijde jako dokonalý výrobek ve všech směrech – přesná, krásná, luxusní, praktická. Cena není zase tak „šílená“, pohybuje se okolo 650,– a tak jestli chcete kvalitu, tak Vám myš plně doporučuji. Jen malým mínusem je anglický manuál, ale jestli toto překonáte, nic Vám nebrání v dokonalé jístě drcení soupeřů. A4Tech a jejich výrobek má ode mně jedničku s hvězdičkou.

««« Předchozí text: ICQ nebo QIP ?
Následující text: Americké záklandny: Ano či Ne ? »»»

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 1+1 ?
Odpověd:

Poslední komentáře

Vyhledávání