Stručně o nás

Jsme weblog ze studny - budeme sem psát o všem možném, doufáme že zde naleznete vše co potřebujete...

ICQ nebo QIP ?

1. 2. 2007 Čt 18.10 od Ola | Zábava, Počítače

ICQ nebo QIP ?| Linkuj si !

Spousta lidí se rozhoduje, zda si pro komunikaci prostřednictvím sítě ICQ vybrat program QIP nebo ICQ. „Lidé si řeknou, je to síť ICQ, ne ??? Tak proč bych měl používat něo jiného, než je právě program ICQ.“ Něco podobného jsem si myslel i já, a používal právě ICQ. Nicméně v posledních dnech jsem se rozhodl používat QIP i ICQ.
Proč používat QIP nebo ICQ v rozšířeném článku :-) ?

Výhody

Výhoda QIPu číslo jedna, Jednoduchost Ano je tomu tak. QIP je daleko jednodušší jak program ICQ, ovšem má i velké množství nevýhod. Více níže.

Výhoda QIPu číslo dva, Bezpečnost Tímto si sice nejsem úplně jistý, ovšem jsou názory, že po QIPu zatím neběhají žádné viry.

Výhoda QIPu číslo tři, Status neviditelný pro všechny Nechcete, aby vás každý druhý otravoval, přesto chcete mluvit s jedním či více lidmi, kteří jsou právě online ? Tak to právě pro vás je status neviditelný pro všechny, který v ICQ nenajdete, nýbrž v QIPu ano.

Výhoda QIPu číslo jedna, Jednoduchost Ano je tomu tak. QIP je daleko jednodušší jak program ICQ, ovšem má i velké množství nevýhod. Více níže.

Výhoda QIPu číslo čtyři, Možnost vytvoření vlastního skinu Tuto možnost / vychytávku ocení hlavně zkušenější uživatelé, kteří si svůj milý QIP můžou obléknout do jakéhokoliv „kabátku“

Výhoda QIPu číslo pět, QIP je absolutně bez reklam Toto je velká výhoda, pokud vás v ICQ prudí velké množství reklam, sice na to jsou programy, ale QIP je absolutně bez reklam.

Nevýhody

Nevýhoda QIPu číslo jedna, QIP neobsahuje žádné hry Bohužel / Bohudík, QIP opravdu neobsahuje naprosto žádné hry typu Pool, Slide-a-lama, opravdu, nic takového zde nenaleznete.

Nevýhoda QIPu číslo dva, QIP neobsahuje chytrou funkci push-to-talk I toto je poměrně velké mínus. Přes QIP se tedy nedovoláte, a buď si budete muset stáhnout program Skype, nebo nějaký jiný program typu VoIP, a nebo holt nainstalovat ICQ.


Co si tedy vybrat ?

Popravdě řečeno, každému vyhovuje něco jiného. Je velice složité vybrat si mezi těmito programy, třeba já preferuji QIP, zatímco kopacak preferuje ICQ :verylol: . Ovšem to neznamená, že program ICQ nikdy nezapnu. Někdy omylem :lol: , někdy proto, že si chci zahrát třeba právě hru Slide-a-lama, nebo Pool :lol: . Každopádně jako první zapínám QIP, a pokud toto postavení nezkolí Miranda, což asi ne, zůstanu u QIPu 8-) .

Doufám že se Vám můj článek líbil, a že vám alespoň trochu usnadní rozhodování, zda-li si vybrat QIP, nebo ICQ . ;-)

««« Předchozí text: Karel Svoboda si vzal život
Následující text: A4Tech X-750F - recenze »»»

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 3+9 ?
Odpověd:

Poslední komentáře

Vyhledávání