Stručně o nás

Jsme weblog ze studny - budeme sem psát o všem možném, doufáme že zde naleznete vše co potřebujete...

Šebrle Unikl smrti o dvacet centimetrů...

23. 1. 2007 Út 17.08 od Ola | Sport

Šebrle Unikl smrti o dvacet centimetrů…

Desetibojař Roman Šebrle na soustředění v Jihoafrické republice již absolvoval trénink po víkendovém zranění oštěpem. Dal tak najevo, že hrozivě vyhlížející nehoda se obešla bez vážnějších následků. Světového rekordmana a olympijského vítěze trefil přímo do pravého ramene oštěp z ruky domácí vrhačky a atletovy kamarádky Sunet, rána si vyžádala jedenáct stehů.

Roman Šebrle

Český desetibojař Roman Šebrle unikl smrti o pouhých 20 cm…

23.1. 2007 16:52

PRAHA/POTCHEFSTROOM – „Unikl jsem smrti o pouhých 20 centimetrů,“ napsal Šebrle na internetové stránky www.fitlink.cz. Atlet je v kontaktu s českými doktory Pavlem Kolářem a Petrem Sikorou, podle nichž bude pro další vývoj důležitých následujících 48 hodin, kdy se uvidí, jestli je v ráně infekce. „Každý den chodím na vyšetření. I doktor je překvapen, jak se to rychle a dobře hojí,“ uvedl Šebrle. „Už mi kvůli tomu z legrace říkají X-Man, podle samouzdravujícího se hrdiny,“ dodal v žertu.

V sobotu ráno Šebrle trénoval na trávě stadionu v Potchefstroomu a byl prý tak soustředěn, že zapomněl, že na hřišti házejí oštěpařky. Ušel sotva patnáct metrů a ozval se křik. Než Šebrle zareagoval, přišla rána. „Netušil jsem, co se stalo,“ uvedl.

Pohled na rameno a v něm zapíchnutý oštěp u něj zřejmě vyvolal šok. „Tak jsem ho vytrhl,“ řekl Šebrle. Z rány se začala valit krev. „Přikryl jsem ji rukou a říkal trenérovi, ať volá záchranku,“ uvedl desetibojař. Ránu mu vydezinfikoval a zavázal přítomný polský lékař. „V té chvíli to vypadalo, že mám po halové sezóně a kdoví, co ještě,“ přiznal Šebrle obavy. Deset centimetrů vedle plic

Ambulance ho odvezla do nedaleké soukromé kliniky. Ošetření trvalo asi hodinu. „Kromě injekce tetanu a antibiotik mám jedenáct stehů. Pět vnitřních a šest vnějších,“ uvedl Šebrle. „Po ošetření se ukázalo, že jsem měl neuvěřitelné štěstí,“ připustil. Stačilo pár centimetrů a měl po kariéře, deset centimetrů vlevo jsou plíce a dvacet centimetrů vedle krk. „To by byl asi nejhorší případ,“ pravil.

Oštěp sice pronikl 12 centimetrů hluboko, ale mezi kůži a sval a nic nepoškodil. „Rána se hojí výborně a já cítím již jen lehkého ‚koňara‘ na ramenním svalu, který mě ale v ničem nelimituje. Zítra začínám trénovat naplno,“ prohlásil Šebrle.

Štěstí měl i díky tomu, že oštěp pronikl do kůže skrz tričko. „Oštěp se do něj obalil a rána se neotevřela. Triko pomohlo i k tomu, že se do mě nedostala špinavá špička oštěpu,“ vyložil Šebrle, který se musí nyní obejít pouze necelé dva týdny bez posilovny a tréninku skoku o tyči, než mu vyndají stehy. „To se pokusím dohnat příští týden,“ prohlásil.

Šebrle zopakoval, že se chystá připravit na halové mistrovství Evropy do Birminghamu, kde bude obhajovat zlatou medaili z Madridu. „Naštěstí jsem automaticky nominován jako obhájce a nemusím se zabývat nominačními závody,“ uvedl atlet, jenž musel zrušit start na halovém sedmiboji v Tallinnu, kterého se měl zúčastnit příští víkend.

Zdroj: ČTK

««« Předchozí text: Další informace o stavu Jana Mazocha....
Následující text: Líbí se vám tato stránka ? Podpořte ji ! »»»

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

Poslední komentáře

Vyhledávání