Stručně o nás

Jsme weblog ze studny - budeme sem psát o všem možném, doufáme že zde naleznete vše co potřebujete...

Další informace o stavu Jana Mazocha....

23. 1. 2007 Út 11.41 od Ola | Sport

Stav zraněného skokana Mazocha je nadále vážný

Stav českého skokana na lyžích Jana Mazocha, který v sobotu hrozivě spadl při závodu Světového poháru v polském Zakopaném, je nadále vážný, ale nezhoršuje se. Z umělého spánku by mohl být podle úterních informací krakovské nemocnice, kam byl po úrazu převezen, probuzen nejdříve ve středu, spíš ale až ve čtvrtek. Více v rozšířeném článku


Jan Mazoch

Jan Mazoch

VARŠAVA / KRAKOV – Stav českého skokana na lyžích Jana Mazocha, který v sobotu hrozivě spadl při závodu Světového poháru v polském Zakopaném, je nadále vážný, ale nezhoršuje se. Z umělého spánku by mohl být podle dnešních informací krakovské nemocnice, kam byl po úrazu převezen, probuzen nejdříve ve středu, spíš ale až ve čtvrtek.

Mluvčí nemocnice Anna Niedzwiedzká novinářům řekla, že se bohužel nezmenšil otok mozku, proto by bylo nebezpečné jedenadvacetiletého skokana vzbudit.

Lékaři v Krakově jsou v kontaktu s doktory v Praze. Kdy by mohl být skokan převezen do Čech, nadále není jasné. „Musíme od českých lékařů dostat písemné potvrzení, že ho chtějí přijmout a mají všechno potřebné k jeho léčbě,“ uvedla Niedzwiedzká. „Musí se rozhodnout rychle, protože pro zdraví pacienta je výhodnější, aby byl převezen ve spánku,“ dodala. Převoz do Prahy si přála rodina, která se za skokanem do Krakova vydala.

Mazoch má vážně poraněnou hlavu a otřes mozku, podle některých informací má v hlavě také krevní sraženinu. Jaká další zranění skokan konkrétně utrpěl, to se zjistí až po neurologickém vyšetření, kterému se však může podrobit pouze v bdělém stavu.

O příčinách pádu českého skokana se po závodu přeli trenéři i Mazochovi kolegové. Rakouský trenér české reprezentace Richard Schallert kritizoval organizátory a Mezinárodní lyžařskou federaci, že nebyl přerušen závod, i když vítr foukal ze všech stran. Podle některých hlasů doplatil jednadvacetiletý talent na nedostatek zkušeností.

Státní zastupitelství v Zakopaném začalo vyšetřovat, zda bylo možné pádu Mazocha předejít. Pokud vyšetřování ukáže, že na vině byl člověk, ředitel Světového poháru Walter Hofer by mohl jít do vězení.

V článku s titulkem: „Skákali, protože Zakopanému hrozil bankrot?“ dnes polský deník Gazeta Wyborcza rozebírá příčiny, proč se skákalo i za větru. Připomíná, že u můstku bylo 20.000 fanoušků. S nimi mají organizátoři závodů nyní potíže, protože lidé jsou přesvědčeni, že se závody neuskutečnily, v sobotu i v neděli totiž byly přerušeny. Fanoušci proto chtějí vrátit peníze za vstup.

Zdroj: ČTK

««« Předchozí text: Z extrémů do extrémů: Sněhová kalamita
Následující text: Šebrle Unikl smrti o dvacet centimetrů... »»»

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 3+9 ?
Odpověd:

Poslední komentáře

Vyhledávání